O projekte

Ako to funguje

AKO MÔŽEM POMÔCŤ?

Prispieť na vybudovanie kliniky v sýrskom centre Deir Mar Elian v Qaryatayne v regióne Homes môžete dvomi spôsobmi:

  1. priamym finančným darom cez www.ludialudom.sk/syria
  2. vydražením si jedného z časových slotov na podujatí Veslovanie pre Sýriu.

Podujatím chceme upozorniť na situáciu utečencov na Blízkom východe. Počas 24-hodín sa budú na dvoch veslárskych trenažéroch non-stop striedať tí, ktorí chcú svoju účasť vyjadriť aj fyzickou námahou.

Dražitelia

PREČO PRÁVE VESLOVANIE?

Pretože symbolizuje útek z domova. Viete, že jedna osmina obyvateľov Sýrie musela opustiť svoje domovy? Že za posledný polrok tri milióny ľudí z tejto krajiny zanechali svoje doterajšie životy preto, aby si často zachránili aspoň svoju kožu a svoje rodiny? Práve fyzickou aktivitou na veslárskom trenažéri môžeme ukázať, že nám osud utečencov nie je ľahostajný.

Dražitelia

KTO ZÍSKA PRÍSPEVKY OD DARCOV?

Príjemcov darov sú slovenskí jezuiti - Spoločnosť Ježišova na Slovensku. Tí zabezpečia následne transfer 100 % darov do Sýrie, kde budú využité na vybudovanie kliniky v sýrskom centre Deir Mar Elian. Partnerom podujatia pre fundrasing je slovenský darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk.

Dražobníci

AKÝ BUDE PROGRAM PODUJATIA?

Podrobný program uverejníme už čoskoro. Zatiaľ prezradíme, že okrem samotného veslovania si návštevníci budú môcť v priestoroch Teologickej fakulty Trnavskej univerzity pozrieť výstavu fotografií z Blízkeho východu, ktoré nám priblížia životy utečencov.

V piatok sa uskutoční viacero diskusií na tému pomoci utečencom, slovenskej a európskej migračnej politiky či aktuálnej situácii v Sýrii. Na prelome dní, o polnoci, sa uskutoční liturgia za prítomností hostí zo Sýrie.

V sobotu predpoludním je pripravený program pre rodiny, ale aj raňajky v blízkovýchodnom štýle.